Konferencja organizowana w ramach Horyzontów Bankowości 2022 przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznik Finansowy BANK we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.
Banki uchodzą za pionierów w adaptacji nowych technologii ale nawet one muszą dokładać wielu starań, aby nadążyć za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.
Obecnie tematami, które rozpalają wyobraźnie są m.in. Digital identity, zastosowania AI, zastosowania blockchain oraz w coraz większym stopniu Metawersum. Zaprezentujemy również nowe rozwiązania w najbardziej tradycyjnym ale równie bogatym w innowacje obszarze jakim są płatności.
Gość specjalny – prof. Michał Kosiński, przedstawiciel Stanford University, jednego z najbardziej zaawansowanych światowych centrów technologicznych. Rozmowę z Profesorem Kosińskim przeprowadził dr Konrad Maj, kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech Uniwersytetu SWPS
W wystąpieniu m.in. trendy w rozwoju technologii IT na świecie, szanse rozwojowe ośrodków mniejszych jak Polska, nadzieje, jakie budzą nowe technologie w wyobraźni ludzi biznesu, w tym ze świata finansów. Jak wyglądają efekty uboczne rozwoju technologii i czy będziemy w stanie zarządzać dostrzeganymi lub tylko przeczuwanymi zagrożeniami?.
Wspólnym punktem dla wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej edycji Horyzontów Bankowości 2022 była dyskusja na temat przyszłości polskiego sektora bankowego. Do debaty pt.: ,,Rola bankowości w gospodarce – odpowiedzialni za jutro”, zostali zaproszeni czołowi przedstawiciele banków. Rozmowę poprowadził Prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz.
Dla pracowników banków, SKOK-ów oraz kadry naukowej – uczestnictwo było bezpłatne.
Pozostałe instytucje zainteresowane udziałem w Forum – kontakt: reklama@wydawnictwocpb.pl
Horyzonty Bankowości rozpoczeliśmy
Część konferencyjną rozpoczeła się o godzinie 11.00
Dwie konferencje równoległe BankTech oraz Sektor Bankowy – odpowiedzialni za jutro.
Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji. Zapraszamy za rok
Blockchain to nie tylko spekulacyjne kryptowaluty
Większość dyskusji o DLT to spór pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami kryptowalut. Jednak już ponad dekadę od powstania technologii DLT wiemy, że możliwości popularnego blokchain są zdecydowanie większe. Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na cyfryzację procesów, którego doświadczyliśmy w okresie pandemii, wskazał w szczególności na wyzwania, które pojawiają się na pograniczu świata cyfrowego i materialnego. Jaka jest rola banków w nowym ekosystemie cyfrowej tożsamości, jak potwierdzić unikatowość cyfrowego dzieła? Jak wreszcie bezpiecznie zarządzać aktywami i własnymi danymi w sieci?
Sesję poświęcimy europejskiej branży płatniczej wobec wyzwań wojny na Ukrainie. W ramach sesji przedyskutujemy udział AI w budowie bezpieczeństwa w płatnościach w obrocie międzynarodowym, przyjrzymy się kryptoaktywom jako alternatywnemu mechanizmowi dokonywania transakcji w warunkach konfliktu zbrojnego, ocenimy wpływ branży płatniczej (PayTech) na gospodarkę krajów objętych wojną.
W ramach sesji specjalnej wskażemy na rosnące znaczenie, w tym również w obrocie finansowym, zjawiska Metaverse.
Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:
Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989
Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492
Sprawy organizacyjne:
Marta Rakowska
m.rakowska@aleBank.pl
tel. 605 255 291
Administrator strony www:
Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa
#BankTech