„Klient zanurzony w technologii” – tak brzmiało hasło przewodnie konferencji BankTech 2023.
Konferencja organizowana została w ramach
Horyzontów Bankowości przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznik Finansowy BANK we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.
Wczytanie się w potrzeby klienta jest dziś kluczem do budowy trwałych relacji – by jednak te relacje zoptymalizować konieczna jest digitalizacja wszystkich procesów przedsiębiorstwa. Wśród zaproponowanych przez Radę Programową tematów konferencji BankTech 2023 na pierwsze miejsce wysuwa się więc kwestia hiperpersonalizacji i relacji z klientem, w szczególności poprzez wykorzystanie rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
Polska bankowość z cyfrowego punktu widzenia jest w gronie światowych technologicznych liderów. Jednak dziś klient porównuje rozwiązania technologiczne różnych gałęzi gospodarki – dziś bankowość to budowa kompleksowej gospodarki cyfrowej z wykorzystaniem rozwiązań i doświadczeń wielu branż. Procesy cyfryzacji dalece wykraczają poza doświadczenia jednego segmentu gospodarki – dlatego tematyka konferencji rozwinięta została o wyzwania technologiczne firm niebankowych, które trwale wzmacniają onlinowe relacje z klientem. Budowa spersonalizowanych usług i produktów nie może pomijać także wątku klientocentryczności oraz customer journey.
Ostatnie lata udowodniły także, że coraz ważniejszy staje się aspekt ochrony prywatności klienta w świecie wirtualnym i budowy tarczy chroniącej dane przedsiębiorstwa przed wszystkimi zagrożeniami sieci. Tegoroczna agenda konferencji uwzględnia udział przedstawicieli wielu branż i firm, które posiadając szerokie doświadczenie technologiczne tworzą inny wymiar usług i produktów.
Rozwój gospodarki cyfrowej wiąże się także ze stałymi nakładami, a finansowanie zmian technologicznych w burzliwych ekonomicznie okresach to pytanie o możliwości inwestycyjne sektora bankowego, zarówno związane z modernizacją własnych rozwiązań, jak również finansowaniem potrzeb przedsiębiorców i konsumentów. Niestety dziś obraz potencjału ekonomicznego krajowej bankowości zdecydowanie różni się od możliwości tych instytucji jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu i odbiega od zdolności ekonomicznych banków innych krajów europejskich. Ograniczenia krajowych banków związane są m.in. z aspektem sporów w obszarze kredytów walutowych.
W tym zakresie czerwcowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej może mieć kluczowe znaczenie dla całej krajowej gospodarki, w tym rozwoju gospodarki cyfrowej oraz wzmacniania cyberodporności. Mając na względzie wagę problemu tematykę tę przedstawimy wdebacie prezesów, otwierającej Konferencję.
Tradycyjnie częścią projektu Horyzonty Bankowości 2023 był Ranking Banków „Miesięcznika Finansowego BANK” – jeden z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych rankingów banków w Polsce. Ranking dotarł do czytelników w postaci dodatku w czerwcowym wydaniu „Miesięcznika Finansowego BANK”. Został również przekazany przedstawicielom banków biorącym udział we wszystkich eventach w ramach inicjatywy Horyzonty Bankowości 2023.
Podczas Konferencji zostały także ogłoszone wyniki IX polskiej edycji Konkursu „Etyka w finansach”. Konkurs jest organizowany przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich i jest jedną z form promocji postaw etycznych i zachęcania młodych pracowników instytucji finansowych do dzielenia się swoimi pomysłami na to, jak można kształtować kulturę etyczną i rozwiązywać dylematy etyczne.
Dla pracowników banków oraz kadry naukowej – uczestnictwo było bezpłatne.
Pozostałe instytucje zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o kontakt: konferencje@bank.pl
Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:
Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492
Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989
Sprawy organizacyjne:
Marta Rakowska
m.rakowska@aleBank.pl
tel. 605 255 291
Administrator strony www:
Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa
#BankTech