Ranking największych banków w Polsce 2018

DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw (ul. Skalnicowa 21) | 12 czerwca 2018 r.

Wyniki rankingu:
czerwcowe wydanie
Miesięcznika Finansowego BANK

Redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK” już po raz XXIII ogłosiła wyniki specjalistycznego Rankingu największych Banków w Polsce 2018”.

Tegoroczny Ranking ogłoszony w roku stulecia odzyskania niepodległości, miał szczególny charakter. Redakcja miesięcznika postanowiła zawęzić grono banków laureatów do tylko dwóch nagród: „Bank ważny systemowo” oraz „Bank innowacyjny”. Dodatkowo, z uwagi na setną rocznicę wskrzeszenia Polski Niepodległej przyznana została nagroda specjalna „Bank zasłużony dla rozwoju gospodarczego Polski w stulecie odzyskania niepodległości”. Zachowane zostały dotychczasowe nagrody personalne, nazywane inaczej specjalnymi: „Innowator rynku bankowego 2018” oraz „Mecenas edukacji finansowej 2018”.

Jeden z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych corocznych rankingów banków w Polsce. O pozycji banków w poszczególnych kategoriach decydowały twarde dane, opracowane przez ekspertów współpracujących z redakcją. Od lat ranking „Miesięcznika Finansowego BANK” uważany jest za najbardziej obiektywny i miarodajny.

Na podstawie odesłanych przez banki ankiet grono niezależnych ekspertów wyłoniło zwycięzców w różnych kategoriach oceniających pozycję rynkową instytucji finansowych na tle całe sektora  bankowego. W naszej ankiecie pytaliśmy o takie dane jak: liczbę zatrudnionych, fundusze własne, współczynnik wypłacalności, rezerwy celowe na zaległości zagrożone.

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:

Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989

Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492

Administrator strony www:

Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
tel. 723 723 756

Rejestracja i sprawy organizacyjne:

Marta Rakowska
m.rakowska@alebank.pl
tel. (22) 627 59 64

Kontakt dla Mediów:
Emilia Ożarowska
emilia.ozarowska@cpb.pl
tel. 22 48 68 428, tel. kom. 723 723 769

Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

Galeria zdjęć