IT@BANK 2020

3 grudnia 2020 r.
ONLINE

 

Konferencja IT@BANK 2020 to 3 wirtualne spotkania pod wspólnym hasłem „Klient w centrum nowej normalności”.

Rozmaite ograniczenia związane z pandemią COVID-19, mimo uciążliwości, paradoksalnie miały swoją dobrą stronę – przyczyniły się bowiem do gwałtownego rozwoju i powszechnego stosowania nowych technologii, zwłaszcza tych związanych z kanałami komunikacji.

Oferowanie – całkowicie zdalnie – produktów i usług bankowych wymaga od dostawców przygotowania rozwiązań najwyższej jakości i dopasowania ich do potrzeb klienta.

Umiejętne połączenie technologii oraz maksymalnie zindywidualizowanego procesu obsługi w każdym z kanałów kontaktu daje równocześnie szanse na wzrost skali działania, a tym samym może zaspokoić oczekiwania klientów wobec banków. A oczekiwań tych w obecnych czasach nie można dłużej ignorować.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, zdecydowaliśmy się podczas tegorocznej edycji konferencji IT@BANK skoncentrować się na odbiorcy – pokazać klienta w nowej rzeczywistości i zastanowić się nad tym, jak stworzyć mu najlepsze warunki, zgodne z jego potrzebami i wymaganiami.

W wydarzeniu rokrocznie uczestniczą głównie bankowcy – eksperci IT oraz przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, świata nauki oraz firm infrastruktury okołobankowej. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie środowiska informatycznego z polskim sektorem bankowym. 

NOWA FORMUŁA

Mając na względzie obecną sytuację, spowodowaną pandemią koronawirusa COVID-19, tegoroczna konferencja została zorganizowana w trybie online

Kody dostępu do konferencji są wciąż aktywne. Po zalogowaniu się możecie obejrzeć Państwo wszystkie 3 części konferencji IT@BANK 2020:

https://alebank.pl/itbank-2020-transmisja/

19.11.2020 r. – KLIENT w centrum uwagi banków?! – Slogan czy rzeczywistość?

Pierwsza sesja koncentrowała się na perspektywie biznesowej, a dyskusja dotyczyła wyzwań i szans, które stoją przed sektorem w kontekście szybko zachodzących zmian i konieczności sprawnego dostosowania się do nich. To, co chcieliśmy wyraźnie podkreślić, to fakt, że to KLIENT jest tym słowem – kluczem, wokół którego zakotwiczyliśmy dyskusje prowadzone w ramach poszczególnych debat i wszystkich sesji.

26.11.2020 r. – Jak technologie i organizacje wspierają podejście proklientowskie?

Druga sesja również stanowiła przyjęcie perspektywy klienta, ale tym razem z punktu widzenia technologicznego. Punkt ciężkości w tej sesji położony był na wszelkie aspekty związane z transformacją cyfrową, jaka dokonuje się w świecie bankowym. Była to również próba spojrzenia szerzej w kierunku tego, co dzieje się w innych branżach, a co mogłoby być inspiracją dla bankowców.

3.12.2020 r. – Innowacje i technologie przyszłości wobec rosnących oczekiwań klientów banków

W trzeciej sesji rozmawialiśmy z zaproszonymi gośćmi na temat technologii przyszłości i planowanych innowacji, ale z uwzględnieniem wątku edukacyjnego oraz bezpieczeństwa korzystania ze zdalnych form komunikacji. Zostały też wręczone nagrody rankingu IT@BANK 2020 Miesięcznika Finansowego BANK.

Prelegenci

IT@BANK: o transformacji sektora bankowego zdecydują oczekiwania klientów

Rozmowa z Robertem Trętowskim, Wiceprezesem Krajowej Izby Rozliczeniowej, o tym jak technologie i organizacje wspierają podejście proklientowskie.

Kim jest cyfrowy tubylec?

Rozmowa z Wojciechem Machem, Dyrektorem Zarządzającym GFT Poland, o tym kim jest cyfrowy tubylec. Czy banki powinny się przejmować jego istnieniem. Czy można powiedzieć, że polski sektor bankowy ma w tym momencie dobrą ofertę dla tego typu klientów?

Przed IT@BANK 2020, banki nigdy nie przeniosą się w całości do cyberświata

Rozmowa z Krzysztofem Dąbrowskim, wiceprezesem zarządu mBanku ds. operacji i informatyki, o przyszłości banków, ich relacjach z fintechami, i o wpływie sztucznej inteligencji na rynek pracy w branży finansowej.

Cyfrowy Bank, cyfrowy klient, cyfrowa relacja. Rozwód, czy doskonały związek?

Rozmowa z Jaromirem Pelczarskim, Wiceprezesem Zarządu BNP Paribas Bank Polska, o tym jak należy rozumieć ową alternatywę rozwodu, w świecie, w którym bankowość elektroniczna i mobilna staje się powszechnym wyposażeniem, tak konsumentów jak i firm.

W cyfrowej transformacji sektora bankowego przyszedł czas na obszar back office

Rozmowa z Aleksandrą Sroką-Krzyżak, Dyrektor Departamentu Strategii PKO Bank Polski SA o tym, jak określić równowagę między kontaktem bezpośrednim i cyfrowym klienta i banku oraz jakie są perspektywy dla stacjonarnych placówek w kontekście dynamicznego rozwoju zdalnych kanałów bankowych.

Klient w centrum nowej normalności, wkrótce konferencja IT@BANK

Rozmowa z Bartłomiejem Noconiem, dyrektorem Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w Związku Banków Polskich o tym, czego możemy się spodziewać podczas tegorocznych obrad, które odbywają się w tak niecodziennych okolicznościach?

COVID-19, konieczne ostrzeżenie, czy początek końca?

Rozmowa z profesorem Piotrem Płoszajskim, o tym dlaczego pandemia koronawirusa jest szczególnie niebezpieczna dla naszej cywilizacji i czy ludzkość wyciągnie właściwe wnioski z dotykających nas wydarzeń.

Organizatorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy generalni

Partnerzy

Patroni medialni

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:

Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989

Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492

Sprawy organizacyjne:

Marta Rakowska
m.rakowska@aleBank.pl
tel. (22) 627 59 64

Kontakt dla Mediów:

Emilia Ożarowska
emilia.ozarowska@cpb.pl
tel. 22 48 68 428, tel. kom. 723 723 769

Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

Program IT@BANK3 XII 2020 r.

Innowacje i technologie przyszłości wobec rosnących oczekiwań klientów banków

10.00
 
Otwarcie konferencji – Tadeusz Białek, Wiceprezes Związku Banków Polskich
10.15
 
KEY NOTE – Jak zmieni się praca w banku nastawionym na cyfrowego klienta? , dr hab. Katarzyna Śledziewska, prof. UW Executive Director DELab UW.
10.45
 
FIRECHAT: Transformacja banku i kultury organizacyjnej „Od skarbonki do chmury” –   MODERATOR: Paweł Jakubik, Przewodniczący FTB, GOŚĆ: Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu, PKO Bank Polski SA
11.00
 
Prezentacja wprowadzająca: Bezpieczeństwo w infrastrukturze hybrydowej – dziś i jutro – Daniel Wysocki, Specjalista ds. bezpieczeństwa w Dziale Cybersecurity, Advatech
11.15
 
Panel Dyskusyjny: Rola i zadania banków dnia dzisiejszego/awangarda procesu zrównoważonej cyfryzacji.
 
 
 • MODERATOR: Sławomir Soszyński, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski SA
 • Wojciech Ciesielski, Major Account Manager, Fortinet
 • Dariusz Kupiec, Dyrektor ds. wdrożeń, Cloudware Polska Sp. z o.o.
 • Katarzyna Majewska, Członek Zarządu, Bank Handlowy SA
 • Jowita Michalska, Chief Executive Officer, Digital University
 • Bartłomiej Nocoń, Dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej, ZBP
12.05
 
Przerwa
12.15
 
Technologie przyszłości w komunikacji Bank – Klient – rola liderów w procesie zmiany i edukacji – Antoni Pomykała, T-Systems Polska
12.30
 
Debata innowatorów: Rola i znaczenie innowacji usprawniających obsługę klientów. Innowacyjna agenda bankowości.
 
 
 • Moderator: Maciej Ostrowski, Technology Sales Director – Enterprise, Oracle Polska
 • Marcin Bednarski, Director of Data Science Department, PKO Bank Polski SA
 • Artur Józefowski, Dyrektor Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej, SGB-Bank SA
 • Bartosz Kublik, Prezes Zarządu, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
 • Paulina Skrzypińska, koordynator Laboratorium Innowacji, BNP Paribas Bank Polska SA
 •  Joanna Wcisło, Dyrektor Multikanałowego Centrum Komunikacji, Santander Bank Polska SA
 • Mikołaj Zaleski. Business Line Manager, NTT Poland
13.35
 
Wręczenie nagród rankingu IT@BANK 2020 Miesięcznika Finansowego BANK
Podsumowanie i zakończenie konferencji.

 

#ITBANK

Bieżące konferencje