Kongres Obrotu Gotówki 2016

Hotel Novotel Warszawa Lotnisko ul. 1 Sierpnia 1, 02-134 Warszawa | 8 września 2016 r.

 

Gotówka, od czasu zastosowania jej przez Fenicjan w VII w p.n.e., do dzisiaj pozostaje najpopularniejszą metodą zapłaty i jest dominującym sposobem płatności Polaków z blisko 82-proc. udziałem w ogólnej liczbie płatności dokonywanych przez osoby fizyczne. Według statystyk Narodowego Banku Polskiego w ostatnich siedmiu latach liczba banknotów i monet znajdujących się w obiegu wzrosła niemal dwukrotnie. Podmiotami, które aktywnie uczestniczą w procesie obiegu gotówki w Polsce, są Narodowy Bank Polski, PWPW, banki oraz firmy zajmujące się transportem, liczeniem i przechowywaniem gotówki.

Kongres jest otwartą platformą dyskusji pomiędzy głównymi uczestnikami rynku, a dostawcami technologii. To okazja prezentacji oczekiwań poszczególnych uczestników rynku. Podstawową tematyką tegorocznej edycji była optymalizacja procesów usprawniających obrót gotówki w gospodarce. Wypracowane rekomendacje będą wytycznymi zmian zachodzących na rynku polskim.

Kongres był podzielony na trzy bloki tematyczne:

  • Perspektywy rozwoju rynku obrotu gotówki w Polsce
  • Europejskie dobre praktyki i standardy w procesie obrotu gotówki.
  • Technologia na usługach –  Automatyzacja procesów w sortowni gotówki

 

Udział w konferencji był bezpłatny dla przedstawicieli banków, SKOKów i środowiska naukowego. Pozostałe osoby proszone są o kontakt z działem handlowym pod adresem e-mail: reklama@wydawnictwocpb.pl

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:
Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989

Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492

Sprawy organizacyjne:
Marta Rakowska
m.rakowska@aleBank.pl
tel. (22) 627 59 64

Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

Galeria zdjęć